Osmanbey Butik Otelleri - Butik Otel Fiyatları

Osmanbey otel ve Osmanbey otelleri tanıtımlarının yapıldığı, {{il}}, Şişli, Osmanbey otel ve Osmanbeydaki oteller hakkında fiyatların, fotoğrafların, rezervasyon imkanının sunulduğu sayfa.
 
Tesis Arama
Tesis Adına Göre Ara :
Lokasyon
Ülke :
İl :
İlçe :
Mevki :

Tesis Türü
 
 
 
 
 

Şişli'nin semtlerinden biri olan Osmanbey, günümüzde ilçenin en hareketli bölgelerinden biridir.

İstanbul'un Şişli ilçesinde bir semt olan Osmanbey, Vali Konağı Caddesi ile Halaskargazi Caddesi'nin kesiştiği noktadan başlayıp Mecidiyeköy'e dek uzanır. Osmanbey'in diğer komşu semtleri Harbiye, Nişantaşı ve Kurtuluş'tur.

İsmini 1800'lü yılların sonlarına doğru semtte yer alan Osman Bey'in konağından alan semtin şu an yer aldığı bölge 1860'lı yıllara dek boş arazilerden oluşuyordu. 1870'li yıllardan itibaren bu bölgeye konakların inşa edilmesiyle birlikte Osmanbey'de hayat canlanmıştır. Özellikle Matbaa-i Osmaniye'nin kurucusu Osman Bey'in burada bir konak inşa ettirmesiyle birlikte Osmanbey ikametin arttığı bir yer haline gelmiştir.

1930 ve 1940'lı yıllarda Osmanbey ve civarında yerleşim oldukça artmış ve hızlanmış, konakların yerini apartmanlar almaya başlamıştır. Önceleri ana caddenin üzerinde yükselen bu yeni apartmanlar zamanla iç kesimlere doğru yayılmış, Osmanbey 1960'lı yıllardan itibaren hem ikametin hem de ticaretin İstanbul'daki önemli merkezlerinden biri olmuştur.

Günümüzde Osmanbey tekstil ve giyim başta olmak üzere pek çok mağaza, alış veriş merkezi, cafe, restoran ve otelin olduğu, Şişli'nin en canlı bölgelerinden biridir. Nişantaşı, Harbiye, Mecidiyeköy gibi komşu semtlerin de kalabalığı ve hareketinden etkilenen Osmanbey'in özellikle Halaskargazi Caddesi üzerinde yer alan bölümü her daim kalabalık ve hareketlidir.

Osmanbey aynı zamanda Taksim metrosunun da duraklarından biridir. Mecidiyeköy ile Taksim arasındaki durak olan Osmanbey, Avrupa yakasının en önemli ulaşım hatları üzerinde biri olması nedeniyle de Şişli'nin en işlek noktalarındandır.

 
 
Peki Osmanbey hakkında sen neler düşünüyorsun?

Osmanbey için toplam 1 tesis listelendi.

Sıralama kriteri :
Nil Hotel İstanbul

10 Osmanbey oteli arasında 3. sırada

 
Otelimiz İstanbul'un en gözde semtlerinden biri olan Nişantaşı'na ve metroya yürüme mesafesinde, bir kültür ve alışveriş merkezi olan Taksim'e 1 km, ve Atatürk Havalimanı'na yaklaşık...
110 -9978.9975029905 92946 1 0
 

En Çok Beğenilen Oteller
 
En Çok Yorumlanan Oteller
 
En Çok Beğenilen Mekanlar
 
 
 
Marmaris'te gece hayatı hakkında gezginlerin görüşlerinden faydalanmak için Marmaris Barlar Sokağı sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Alternatif bir tatil için gezginlerin Kabak Koyu hakkındaki görüşlerini okuyabilir, kendi görüşünüzü paylaşabilirsiniz.

Yeşillikler içerisinde doğa ile başbaşa keyifli bir tatil için Ayder Yaylası Otelleri sayfasını inceleyin.

Seyahat Tüyoları